Хроника Свети Николе

Маж ќе одговара за „узурпација на недвижности“

На 15.03.2024 во с.Дорфулија, пријавениот зазел земјиште со вкупна површина од 4.456 метри квадратни на Република Македонија.

Маж ќе одговара за „узурпација на недвижности“

Надворешна канцеларија за криминалистички работи Свети Николе поднесе кривична пријава против Х.С.(54) од Лозово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „узурпација на недвижности“.

На 15.03.2024 во с.Дорфулија, пријавениот зазел земјиште со вкупна површина од 4.456 метри квадратни на Република Македонија.

To top