Хроника мвр

Уапсени две лица од Свети Николе, при претрес им била пронајдена марихуана

На 19.04.2024 во 12.00 часот во Свети Николе, полициски службеници од Полициската станица Свети Николе ги лишиле од слобода Д.С.(34) и Д.С.(34), двајцата од Свети Николе.

Уапсени две лица од Свети Николе, при претрес им била пронајдена марихуана

При претрес во нивниот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана.

Лицата биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

To top