Хроника Свети Николе

Две лица приведени, пронајдена прашкаста материја

По документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Две лица приведени, пронајдена прашкаста материја

На 08.02.2024 во 21:00 часот на патарината кај Свети Николе, на автопатот Штип-Миладиновци, полициски службеници од ОВР Свети Николе ги лишиле од слобода Д.А.(27) и А.Н.(28), двајцата од Свети Николе, затоа што кај Д.А. била пронајдена и одземена прашкаста материја.

По документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

To top