семејно насилство

Пронајдени се 106 резултати на тема „семејно насилство“
Вести

ГОЛГОТАТА ПРОДОЛЖУВА: Синот тепан од својата мајка утре мора да преспие кај неа, еве го решението со кое државата ја става во ризик безбедноста на детето

Продолжува голготата на семејството од Скопје, за кое КУРИР пишуваше минатата недела. Во Македонија често се зборува кога мајката е...
Вести

Вознемирувачки случај на семејно насилство во Македонија: Мајка си го тепала синот, а со нож го нападнала сопругот – државата дозволила детето да преспива кај неа, МОЛК од институциите

Вознемирувачки случај на семејно насилство во Македонија. Мајка која неколку пати го тепала своето дете и против која има пријави во...
Хроника

Под дејство на алкохол и удрил бокс на партнерката, ја удирал со тврди предмети па ја турнал во туш кабината – жената починала, поднесено обвинение против напаѓачот

Основното јавно обвинителство Кавадарци до надлежниот суд поднесе Обвинителен акт со предлог за продолжување на мерката притвор...
Хроника

Приведен неготинец: Имал судска забрана за приближување поради семејно насилство, но не ја испочитувал и отишол во домот

Жител на неготинско село, вчера бил приведен бидејќи отишол во домот иако имал судска забрана за тоа поради претходно семејно насилство....