семејно насилство

Пронајдени се 75 резултати на тема „семејно насилство“
Вести

dm дрогерие маркт осигура донација вредна 300.000 денари за националната мрежа против семејно и насилство врз жените „Глас против насилство“!

Дрогериите на dm кои се познати по своите филантропски принципи на работа уште еднаш го потврдуваат приматот на општествено-одговорна...
Хроника

Го фатил татко му со двете раце за врат и му се заканувал по неговиот живот – поднесена кривична пријава против 27. годишник од Гостивар

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе предлог за издавање казнен налог против 27-годишен гостиварец за кривично дело – Загрозување...
Хроника

Ја тепал сопругата со каиш, со нож тргнал кон ќерката: Гостиварец ќе одговара за семејно насилство, еве ги деталите

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против 43-годишен гостиварец, за кој постои основано сомнение дека ги сторил...
Хроника

29-годишен велешанец со нож се заканувал на неговата мајка и баба за да му дадат пари – поднесено обвинение против него

Основното јавно обвинителство Велес поведе постапка против лице на возраст од 29 години поради постоење на основано сомневање дека...