Хроника СВР Тетово

Маж нападнат од својот син, повреден е и добил закани

На 07.02.2024, пријавениот физички го нападнал неговиот 48-годишен татко и му упатил закани.

Маж нападнат од својот син, повреден е и добил закани

СВР Тетово поднесе кривична пријава против М.Н.(25) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „телесна повреда“ во врска со семејно насилство и „загрозување на сигурноста“ во врска со семејно насилство.

На 07.02.2024, пријавениот физички го нападнал неговиот 48-годишен татко и му упатил закани.

To top