Хроника Семејно насилство

Жена повредена, ја нападнал нејзиниот сопруг

На 27.02.2024 во семејниот дом, пријавениот физички ја нападнал неговата сопруга и ѝ нанел повреди.

Жена повредена, ја нападнал нејзиниот сопруг

Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против В.Л.(42) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда“ во врска со семејно насилство.

На 27.02.2024 во семејниот дом, пријавениот физички ја нападнал неговата сопруга и ѝ нанел повреди.

To top