Хроника Ресен

Семејно насилство: Маж ги нападнал своите сопруга и ќерка

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Семејно насилство: Маж ги нападнал своите сопруга и ќерка

Денеска (21.04.2024) во 02:45 часот, полициски службеници од Полициската станица Ресен го лишиле од слобода Ј.Г.(54) од ресенско село затоа што семејниот дом физички ги нападнал својата сопруга и ќерка.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

To top