Хроника

Приведен жител на Велешта, ја нападнал сопругата

По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Приведен жител на Велешта, ја нападнал сопругата

На 12.04.2024 година во 00.40 часот, во полициското одделение во струшкото село Велешта, лишен од слобода е М.М.(55) од селото Октиси кој претходно, во семејниот дом, физички ја нападнал неговата сопруга, информира МВР.

По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

To top