Хроника СВР Тетово

Повредена млада жена, сопругот ја истепал во семејниот дом

На 13.11.2023 во семејниот дом, пријавениот физички ја нападнал неговата 25-годишна сопруга и ѝ нанел повреди.

Повредена млада жена, сопругот ја истепал во семејниот дом

СВР Тетово поднесе кривична пријава против О.М.(28) од с.Ново Село поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „телесна повреда“ при семејно насилство и „загрозување на сигурноста“ при семејно насилство.

На 13.11.2023 во семејниот дом, пријавениот физички ја нападнал неговата 25-годишна сопруга и ѝ нанел повреди.

To top