повреди

Пронајдени се 21 резултати на тема „повреди“
Хроника

Инцидент во близина на македонско- бугарската граница: Геодет паднал во дупка, со тешки повреди пренесен во болница

Во текот на вчерашниот ден околу  14:00 часот  во  непосредна близина на македонско- бугарската граница, геодетот В.З.(53) од Делчево, вработен...
Останати спортови

Надал искрено проговори за неговите проблеми со повредите: Поради болки плачев, би жртвувал неколку Гренд слеми само да ги немаше

Актуелниот број 1 во светскиот тенис, Рафаел Надал ќе се врати на теренот во четвртфиналниот меч за „Дејвис купот“ помеѓу Шпанија и...