Хроника

Уапсен жител на кривопаланечко, нападнал скопјанец кај Транспортен центар

Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Уапсен жител на кривопаланечко, нападнал скопјанец кај Транспортен центар

Полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје денеска го лишиле од слобода А.Ѓ.(21) од с.Т`лминци, кривопаланечко.

-Тој се сомничи дека на 03.03.2024 во 13.30 часот во близина на Транспортен центар во Скопје со остар предмет го нападнал А.П.(24) од Скопје и му нанел повреди, констатирани Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, информира МВР.

Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

To top