Хроника

Ќерка ја повредила 76 годишната мајка со остар предмет

Ќерка ја повредила 76 годишната мајка со остар предмет

Во Пoлициската станица Македонски Брод, вчера околу 19:40 часот од Здравствен дом Македонски Брод било пријавено дека кај нив со повреди од остар предмет била донесена 76 – годишна жена од село од Македонски Брод.

Соред пријавеното, информира МВР, таа била повредена од нејзината ќерка.

Увид бил извршен и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To top