Хроника СВР Скопје

Тешко повреден скопјанец однесен на клиника, не се сеќавал каде и како се здобил со повредите

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.   

Тешко повреден скопјанец однесен на клиника, не се сеќавал каде и како се здобил со повредите

На 06.04.2024 во 02:00 часот во СВР Скопје, од Комплекс клиники „Мајка Тереза“  Скопје било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен К.Т.(24) од нас.Илинден, Скопје.

Со него бил извршен службен разговор, при што изјавил дека не се сеќава каде и на кој начин се здобил со повредите.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To top