Попова Шапка

Пронајдени се 92 резултати на тема „Попова Шапка“
Вести

ЗАБРАНА ЗА ДВИЖЕЊЕ НА АВТОБУСИ: Во овој туристички центар денеска отежнато движењето, ова мора да го имате на ум

Забрана за движење на тешки товарни возила и автобуси поради врнежите од снег е воведена на патниот правец Тетово – Попова шапка. Забраната,...
Вести

-18 степени: На ова место утрово било најстудено во Македонија, таму денеска сигурно ќе одат многумина семејства!

Студено утро во цела земја, со врнежи од снег кои ќе престанат кон крајот на денот и температура измерена меѓу минус 18 и минус шест. Најстудено...
Вести

ВЕЧЕРВА СНЕГ БЕЗ СПРЕСТАН ПАЃА НА ОВОЈ ПАТЕН ПРАВЕЦ- ова предупредување не го игнорирајте доколку сте на пат!

Сообраќајот на државните патишта вечерва се одвива непречено по влажни коловози. Врне снег на Попова Шапка. Од Македонија пат предупредуваат...
Познати

Поранешната на Кајмакоски ја ископира Карлеуша и Сандра Африка: Се соблече по танга на Попова Шапка (ФОТО)

Она што е вистински хит во изминативе две години, а што практикуваат многу познати личности, е позирање разголен на снег на некој скијачките...