Попова Шапка

Пронајдени се 98 резултати на тема „Попова Шапка“
Вести

ВЕЧЕРВА СНЕГ БЕЗ СПРЕСТАН ПАЃА НА ОВОЈ ПАТЕН ПРАВЕЦ- ова предупредување не го игнорирајте доколку сте на пат!

Сообраќајот на државните патишта вечерва се одвива непречено по влажни коловози. Врне снег на Попова Шапка. Од Македонија пат предупредуваат...
Познати

Поранешната на Кајмакоски ја ископира Карлеуша и Сандра Африка: Се соблече по танга на Попова Шапка (ФОТО)

Она што е вистински хит во изминативе две години, а што практикуваат многу познати личности, е позирање разголен на снег на некој скијачките...
Вести

ВЛАСТА ЈА УНИШТИ ПОПОВА ШАПКА: Скијачите разочарани од понуденото, туристите гневни на власта по најавата дека Заев ќе го продава ски центарот

Скијачите на Попова Шапка како и туристите оваа сезона не се изненадени од овој туристички центар во земјава иако речиси цела година...
Хроника

ДРАМА СО ТРАГИЧЕН КРАЈ: Млади Косовци илегално влегле во Македонија за да се капат во езеро на Попова Шапка, еден од нив се удавил

На 28.08.2020 во 14,50 часот било пријавено во Полициската станица за Граничен надзор Попова Шапка дека на територијата на нашата земја Ф.А....