Македонија ЈП Македонија пат

Магла во Крушево, снег на Попова Шапка

На одредени патни правци кои поминуват низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

Магла во Крушево, снег на Попова Шапка

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно во зимски услови, по влажни коловози. Слаб снег провејува на Попова Шапка. Магла со видливост до 100 метри има во Крушево, соопшти ЈП Македонија пат.

На одредени патни правци кои поминуват низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

ЈП Македонијапат апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот. (МИА)

To top