крушево

Пронајдени се 37 резултати на тема „крушево“
Вести

Кареви револтирани: Спречени да положат цвеќе на гробот на нивниот прадедо, бараат Никола Карев да биде вратен во химната

За промената на саатницата на полагањето на цвеќе на гробот на Никола Карев, не биле информирани ниту неговите потомци, правнуците на...
Вести

Мицкоски од Крушево: На оваа генерација и падна честа да ја крене Македонија од пепелта која ќе ја наследиме и ќе ни ја остави Зоран Заев

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ денеска се обрати пред граѓаните во Крушево. Тој истакна дека професорката Гордана Силјановска Давкова...
Вести

Мицкоски на средба со граѓани во Крушево: Алармантна е ситуацијата, ја губиме државата- Заев бега од дебата затоа што е свесен за својата неспособност и неработа

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со членовите и симпатизерите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ...
Вести

Мицкоски од Крушево: Моја, наша, заедничка обврска е да ги победиме црнилата и да ја вратиме државата на народот

Денеска се поклонив пред вечните почивалишта на големите македонски херои, претседателот на Крушевската Република Никола Карев и војводата...