концерт

Пронајдени се 186 резултати на тема „концерт“
Музика

Првиот македонски трибјут бенд „Бело копче“ заедно со најголемите регионални ѕвезди на првиот интернационален „Рок и етно фест“ во Улцињ

Спој на рок и етно култура, карактеристичен звук и познати музички имиња – сето тоа го носи првиот интернационален „Рок и етно фест“. Четири...
Музика

Девојките од „Фрајле“ доаѓаат два дена пред концертот во Скопје: Вие Македонците го живеете животот и ви завидуваме!

Уште само два дена до концертот на миленичките на македонската публика, одличните „Фрајле“. Во сабота на 18-ти пред платото на МОБ, Наташа,...
Музика

Концерт за историја: „Меморија“ го сплоти народот со песна и покажа дека Македонија е жива, горда и вечна! (ФОТО+ВИДЕО)

„Меморија“ вчеравечер, сабота 11 јуни 20220 година ја „урна“ А1 арената „Борис Трајковски“. И покрај сите неприлики и малери кои му претходеа...
Музика

Детали за концертот кој со нетрпение го очекува македонската публика: „МЕМОРИЈА“ на 11-ти јуни ќе ги сплоти сите генерации

Денес, 25 мај, некогашниот Ден на младоста, не случајно симболично беше одбран  за втората и последна ПРЕСС конференција на групата „Меморија“ која...