концерт

Пронајдени се 59 резултати на тема „концерт“
Култура

„Охридско лето“: Концерт на бугарскиот дувачки квинтет „Пилекадоне“ и „Буре барут“ во изведба на Народниот театар од Истанбул

Програмата на „Охридско лето“ за овој фестивалски ден нуди две уметнички содржини – концерт на дувачкиот квинтет „Пилекадоне“ од...
Познати

Вдовицата на Оливер Драгојевиќ проговори една година по неговата смрт: „Немав сила за документарецот, а сега следува концерт“

Вдовицата на музичкиот великан Оливер Драгојевиќ била поканета на премиерата на документарниот фил „ОЛИВЕРовите 70“, кој премиерно...
Познати

Никој не можеше досега да ја засени Џенифер Лопез на сцена, но се појави нејзината ќерка и сите останаа без зборови (ВИДЕО)

И покрај тоа што Џеј Ло ја почна светската турнеја со раскошни костими, продукција и кореографиј , првиот концерт ќе остане запаметен...
Познати

Ексклузивно интервју за КУРИР со најголемата балканска ѕвезда: Чолиќ открива што е тоа кое постојано го враќа во Македонија (ВИДЕО)

Најголемата балканска ѕвезда Здравко Чолиќ повторно ќе настапи пред својата омилена публика, македонската. На 15-ти јуни, на градскиот...
Музика Познати

Жељко Самарџиќ во интервју за КУРИР: Во Охрид го променив имиџот, во Кочани ми се заканија со пиштол среде автопат (ВИДЕО)

Балканскиот романтичар Жељко Самарџиќ неодамна ги изненади сите со голема промена, неговиот нов имиџ – впечатливите брада и мустаќи...