јувентус

Пронајдени се 176 резултати на тема „јувентус“
Познати

„Дојде во вистинско време“: По животната драма Бонучи објави радосна вест, фановите со честитки до фудбалерот (ФОТО)

Леонардо Бонучи полека влегува во препознатливата форма откако се врати во редовите на Јувентус, но покрај добрите игри на теренот,...
Познати

Бурниот живот на поранешниот фудбалер на Јувентус: Му скршил вилица на таксист и обожува да се слика гол со неговата девојка (ФОТО)

Некогашниот играч на Арсенал и Јувентус Никлас Бентнер се почесто е во центарот на вниманието, но не поради неговата фудбалска кариера,...
Познати

Со еден детаљ го засака цела Италија: Кога ќе видите како се облече Роналдо се ќе ви стане јасно зошто е модна икона (ФОТО)

Кристијано Роналдо откако е дојден во Италија секојдневно сите очи се вперени кон него, каде излегува, колку голови дава, како се однесува...
Фудбал

Кога не може татко му, може тој: Синот на Кристијано Роналдо постигна 4 гола на дебито за младиот тим на Јувентус (ВИДЕО)

Синот на Кристијано Роналдо тргна по стапките на неговиот татко и покажа дека поседува голем фудбалски талент. Додека Роналдо има проблеми...