јувентус

Пронајдени се 366 резултати на тема „јувентус“
Фудбал

Цената на акциите на Јувентус се намали за 21% во март, како резултат на коронавирусот, на Манчестер јунајтед за 11%, на Борусија за 37%

Европските клубови кои ги пласираа своите акции на меѓународната берза доживуваат проблеми поради кризата предизвикана од пандемијата...
Фудбал

Се огласи заразениот фудбалер на Јувентус – фановите со илјадници солзи под неговата фотографија откако го откри ова!

Дефанзивецот на Јувентус, Даниеле Ругани е првиот познат фудбалер кој е заразен со коронавирус. Гигантот од Торино синоќа потврди дека...