Фудбал

Јувентус заинтересиран за Санчо

Јувентус заинтересиран за Санчо

Јувентус е заинтересиран за играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Џејдон Санчо.

Како што пренесе „Corriere Torino“, Јувентус фокусот го префрлил на 24-годишниот Англичанец по неуспехот во преговорите со уште еден играч на Манчестер јунајтед, Мејсон Гринвуд, кој е склон да се пресели во Валенсија.

Втората половина од сезоната 2023/24 Санчо ја мина на позајмица во Борусија Дортмунд. Играчот од средниот ред одигра 21 натпревар за тимот, постигна три гола и исто толку асистенции.

Порталот „Трансфермаркт“ ја проценува вредноста на крилниот напаѓач на 30 милиони евра.

To top