Фудбал

Јувентус ќе игра против Милан во полуфиналето на италијанскиот Суперкуп

Јувентус ќе игра против Милан во полуфиналето на италијанскиот Суперкуп

 Одредени двојките за полуфиналето во Суперкупот на Италија.

Вчера Јувентус го освои националниот куп, победувајќи ја Аталанта во финалето на турнирот (1:0).

Во полуфиналето на Суперкупот торинскиот клуб ќе се сретне со второпласираниот од Серија А, тимот на Милан.

Втората двојка ја сочинуваат Аталанта и шампионот Интер.

Суперкупот ќе се игра во Саудиска Арабија во јануари 2025 година.

To top