Фудбал

Проблем во преговорите за трансфер на Шчесни

Проблем во преговорите за трансфер на Шчесни

Преговорите меѓу Ал Наср и Јувентус за Војчех Шчесни се во прекин откако се јавиле некакви проблеми.

Се чинеше дека трансферот е на добар пат да се реализира, но сега е во опасност тоа да не се случи.

Преговорите беа во напредна фаза, но се јавиле проблеми меѓу двата клуба, па трансферот може да не се случи.

Јувентус планира Ди Грегорио да биде нивниот прв голман за следната сезона, а Шчесни е ставен на продажба

To top