ферари

Пронајдени се 66 резултати на тема „ферари“
Фудбал

Многумина би збеснале: Работник го скрши Ферарито на славниот фудбалер, неговата реакција ги изненади сите

Фудбалерот од Италија, Федерико Маркети беше непријатно изненаден кога дојде по своето Ферари, вредно цело богатство и го најде искршено. Имено,...
Останати спортови

Тото Волф: Ферари ќе ја напушти борбата следната година и веднаш ќе започне да развива болид за сезоната 2022

Извршниот директор на Мерцедес, Тото Волф го сподели своето мислење за тоа како промените во техничките прописи на Формула 1 ќе влијаат...
Останати спортови

Фетел: Кога од Ферари ми кажаа дека нема да го продолжат договорот со мене, веднаш го повикав Хелмут Марко

Пилотот Ферари, Себастијан Фетел зборуваше за одлуката на тимот да не го обнови договорот со него. – Сè уште мислам дека имав шанса да...