драган ковачки

Пронајдени се 65 резултати на тема „драган ковачки“
Вести

Ковачки за најавата на Шекеринска: Воените лица што фарбаа и кршеа и сега се кај неа на раководни позиции, во која категорија спаѓаат?

Шекеринска најави закон за забрана за политичко дејствување надвор од работното време за воени лица. Прашање: воени лица што се шарени...
Вести

Ковачки до Шекеринска и Пендаровски: Постои одговорност, несериозно е да игнорирате прашања кои се од интерес на сите

Драган Ковачки прашува дали ќе продолжи ли молкот од Шекеринска и Пендаровски за скандалот што го предизвикале. -Знам дека сега посакувате...
Вести

Ковачки: Непрофесионализмот и партиското влијание врз процесот на издавање на безбедносни сертификати е препознаен во НАТО, потребни се итни промени и одговорност

Трет ден како Министерот за одбрана и претседателот на државата молчат и не даваат одговор на поставените прашања во врска со скандалот...
Вести

Ковачки: Македонија 2 ипол години е без највисок воен претставник во НАТО во Брисел, ова е дискредитација на државата

Македонија веќе 2 и пол години е без највисок воен претставник во седиштето на НАТО во Брисел. Причината за тоа е што кандидатот што Шекеринска...
Вести

Ковачки: Прочистувањето на судството е само празна флоскула, ако се искрени нека ја расчистат најголемата рекетарска афера во Македонија

Ќе го прочистувале судството. Празни флоскули и оправдување за чистки на сите што не им се под контрола, или со други зборови начин за...
Вести

Ковачки: Свесни дека викендот без ДДВ не им поминува, денеска дури и Заев повика да се купува компјутерска опрема без ДДВ

Во празничниот викенд во кој се сеќаваме на македонските жртви од антифашистичката борба во 2СВ, Владата одлучи на своите граѓани да...
Вести

Ковачки за Шекеринска и Пендаровски: Тоа се политички метузалеми, се уште мислат дека живееме во времето на „општонародна одбрана“

Полковникот и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки во своето гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ упати жестоки...