драган ковачки

Пронајдени се 143 резултати на тема „драган ковачки“
Вести

Ковачки: СДСМ молчи за јавниот срам пред стратешките партнери за средбата на Џафери со чеченски политичари блиски до Путин

Власта на СДСМ и ДУИ декларативно е за НАТО, а остварува контакти и средби со лица блиски до режимот во Кремљ. Тоа е лицемерие пред граѓаните,...
Вести

Ковачки: Армијата поради СДСМ трпи штетни последици, со предлог законот на ВМРО-ДПМНЕ луѓето од АРМ ќе бидат истретирани како што заслужуваат

Поднесовме предлог закон за дополнување и изменување на законот за служба во армијата. Овој закон гои поднесовме затоа што во изминатиов...
Вести

Ковачки: Во овие 100 дена го видовме истото од изминативе 5 години, криминал, корупција и задолжување од 900 милиони со кои власта си ја прикрива неспособноста

Во овие 100 дена што видовме? Го видовме истото што го гледаме изминативе 5 години, континуитет на неспособност, криминал, корупција. Ја...
Вести

Ковачки: Скандалите во МВР се случуваат затоа што целата активност на министерството е предадена на мафијашките структури, Спасовски досега требаше да си даде оставка

Министерството за внатрешни работи е најскандолозното министерство во владата на Македонија. Имаме период кога за само 10 дена се случи...
Вести

Ковачки: Ахмети ги понижува и Албанците со споменикот, наместо да промовира проекти, промовира национализам, изненадува што нема реакции од власта

Али Ахмети лидерот на ДУИ сака својот неуспех во владите на Македонија да го прикрие со национализам и секогаш е така. Тоа што вчера...
Вести

Ковачки до Спасовски: Вечерва Мицкоски е во Велес во манастирот Св. Димитрија, имаш опција веднаш да ги пратиш твоите режимски полицајци да го уапсат или да се извиниш за тоа што го тврдиш

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Драган Ковачки реагираше на изјавата на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски дека близок човек...
Вести

Ковачки до Спасовски: Дали е поведена постапка против полицискиот службеник и обезбедување на Бесими кој пред три месеци предизвика сообраќајка во центарот на Скопје?

Влада која е што е континуитет на петгодишното разорување на македонската демократија, влада која што нема никаков легитимитет, кредибилитет...
Вести

Ковачки: Изјавата на Петков потврдува дека Ковачевски ги прифатил сите бугарски барања да бидат дел од рамката за ЕУ

Ковачевски премолчува вградување на бугарските барања во преговорите за пристапување кон ЕУ, исто како што премолче и дозволи отворање...
Вести

Ковачки: Петков испушти прилика вчера да се извини за македонските жртви кои што се нанесени од страна на бугарските фашисти

Премиерот Петков испушти прилика и можеше вчера да се извини за македонските жртви кои што се нанесени од страна на бугарските фашисти...
Вести

Ковачки: Кога криминалците ќе го чувствуваат МВР за свој дом, се краде оружје и муниција за цела единица, а Спасовски молчи

Оливер Спасовски два дена молчи во врска со кражбата на оружје и муниција од магацинот на СВР Охрид. Ограбена е полициска станица, а...