дарко костовски

Пронајдени се 21 резултати на тема „дарко костовски“
Вести

УМС со обука за лидерски вештини на која предавање одржаа Мисајловски со претседателите на ОК Костовски и Стојаноски

Во организација на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, потпрестедателот на партијата Владо Мисајловски, со претседателите на ОК Бутел и Ѓорче Петров,...
Вести

Костовски: Заев и Фити мора да одговорат дали испраќањето на Нина фити е цената за позитивниот став на академикот Фити кон капитулантскиот договор со Грција

Ќерката на Таки Фити, Нина Фити од страна на владата е испратена да работи во Светска банка во Вашингтон како претставник на Република...
Вести

Костовски: Манчевски да одговори за 6000 илјади вработувања во државна администрација за кои не постои место согласно годишните планови за вработување а кои ќе бидат на товар на буџетот

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека драматично е што владата, институциите и пред се министерството за информатичко општество и администрација...
Вести

Костовски: Отстранување на споменикот Ќосето е резултат на спроведување на договорот со Бугарија- Што се уште ветил Заев, а граѓаните не знаат?

Изјавата на бугарски европратеници во кои што го поздравуваат отстранувањето на споменикот на Андон Јанев Лазев – Ќосето се недолични,...
Вести

Костовски: Амандманите на ВМРО-ДПМНЕ поднесени за неуставниот закон за двојазичност беа фрлени- да се откријат и санкционираат одговорните

Некој од Собраниските служби вчера ги фрли амандманите на ВМРО-ДПМНЕ поднесени во врска со неуставниот закон за двојазичност. Кому...
Вести

Костовски: СДСМ денес од затвор пушти криминалци, а заслужни граѓани кои не сториле ниту прекршок се држат во притвор

СДСМ ги враќа долговите кон криминалците на штета на граѓаните и државата. Сите деструктивни политики на кои што предупредувавме пред...
Вести

Костовски: Со неуставниот закон за двојазичност се деградира употребата на македонскиот јазик- целата постапка беше изведена шверцерски

Парламентарното мнозинство предводено од СДСМ вчера донесе неуставен закон за двојазичност со кој се деградира употребата на македонскиот...