авион

Пронајдени се 155 резултати на тема „авион“
Вести

Го прекршил правилото пишувајќи и ги овие зборови на девојката- само неколку минути подоцна жив изгорел, спасувајќи патници од авионот

22- годишниот Маким Мојсиев кој помагал патниците да се евакуираат од пламенот на московскиот аеродром, настрадал во стравичниот пожар. Откриено...
Вести

Страшни детали полека ја откриваат пеколната трагедија- објавен разговорот меѓу пилотот и контролорот на летање (ВИДЕО)

Телевизијата РЕН ТВ објави дешифрирани разговори меѓу контролорот за летање со екипажот од авионот „Аерофлот“ кој се запали после...
Вести

Ќе се наежите од глетката и звуците: Се појави снимка од внатрешноста додека горел авионот во кој удри гром и пеплоса 13 патници (ВИДЕО)

13 луѓе загинаа откако изгореа во пожарот кој го зафати авионот додека слетуваше на московскиот аеродром, додека судбината на повредените...
Живот и стил

Мора да имате чувство за луѓето околу себе: Ова е најлошата работа која може да ја направите додека летате со авион

Летот со авион после неколку часа знае да биде прилично вознемирувачки ако сите патници и екипажот во него не се однесуваат пристојно...