сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 92
home Хроника

Приведен криминалец баран со потерница

Приведен криминалец баран со потерница

Денеска (07.12.2020) во 12 часот полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Кисела Вода го приведоа И.Р.(39), кој се барал  за издржување казна затвор по чл. 297 ст.3 од Кривичниот законик на Република Македонија.

И.Р. ќе биде предаден на казнено поправна установа.

Локални избори 2021