Свет Несреќата се случила во петокот вечерта

Четири лица загинаа во несреќа во рудник за јаглен во Кина

Четири лица загинаа во несреќа во рудник за јаглен во централната кинеска провинција Хунан, соопштија денеска властите.

Четири лица загинаа во несреќа во рудник за јаглен во Кина

Несреќата се случила во петокот вечерта, а спасувачката операција завршила околу два часа по полноќ по локално време, објави новинската агенција Ксинхуа.

Истрагата за причините за несреќата е во тек.

To top