загинати

Пронајдени се 196 резултати на тема „загинати“
Вести

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ГО СТРЕСЕ МЕКСИКО: Згради оштетени, Акапулко без струја – најмалку едно лице загина (ФОТО+ВИДЕО)

Најмалку едно лице загина, а неколку згради се оштетени во земјотрес со јачина од седум степени според Рихтеровата скала што го погоди...