јаглен

Пронајдени се 16 резултати на тема „јаглен“
Регион

„Газета експрес“: Косовскиот политички врв се согласи на Македонија да ѝ се продадат три милиони тони јаглен

Министерството за економија на Косово вели дека, на политичко ниво, кај косовската страна постои готовност да ѝ се продадат три милиони...
Вести

Мицкоски: Заев увезува јаглен само за да вртат нечии камиони, наспроти нив ние ќе инвестираме во РЕК Битола, имаме план за продолжување на работниот век

На денешната средба со граѓани во Битола претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја коментираше состојбата со енергетиката...
Општини

Мицкоски: Наместо да се прави план за ископ на јаглен наместо увоз, и да се направи набавка на гас, тие немаат план за енергетска стабилност, паметот им е само во лоповлук

Власта нема план за енергетска стабилност, паметот им е во лоповлук и не знаат како да се справат со енергетската криза која не очекува....