кина

Пронајдени се 596 резултати на тема „кина“
Вести

Кина располага со 4 вакцини за јавна и една за итна употреба- до сега вакциниранираше 70 милиони луѓе против Ковид-19

Кина до денеска вакцинираше 70 милиони луѓе против Ковид-19, објавија државните медиуми, повикувајќи се на Националната здравствена комисија. Од...
Вести

Објавени писмата на Филипче: Строго се фаворизирала фантом фирмата „Старби“ во Хонг Конг која нема фармацевско порфолио

Италијанскиот весник „Ла Верита“ денеска ги објави писмата на министерот за здравство Венко Филипче. Писмата на Филишче до Пекинг, оделе...
Вести

„Ла Верита“ ги објави писмата на Филипче: Ја ослободил „Синофарм“ од одговорност при евентуални последици од вакцината

Италијанскиот весник „Ла Верита“ денеска продолжува да објавува детали во врска со набавката која Македонија се обиде да ја направи...