Регион драма

Драма на летот кон Задар: Пијани патници се степале во авионот

Полицијата вчера околу 11.50 часот добила дојава од задарскиот аеродром дека во авионот на летот за Задар имало нарушување на јавниот ред и мир.

Драма на летот кон Задар: Пијани патници се степале во авионот

Полицијата вчера околу 11.50 часот добила дојава од задарскиот аеродром дека во авионот на летот за Задар имало нарушување на јавниот ред и мир.

По слетувањето на авионот на аеродромот, полициските службеници на задарската поморска и аеродромска полиција однеле две лица во полициските простории каде им била укажана лекарска помош и биле констатирани полесни физички повреди, соопшти Јавното обвинителство на Задар.

Алкотестот покажал присуство на алкохол во нивните тела.

Со понатамошната акција на полицијата е утврдено дека за време на летот мажите вербално се судриле во авионот, а потоа физички се удирале со тупаници, при што и двете лица се здобиле со повреди на лицето и рацете, соопшти задарската полиција.

To top