задар

Пронајдени се 7 резултати на тема „задар“
Технологија

Го полните ли и вие мобилниот телефон во текот на ноќта- oткако ќе дознаете колкава штета му направи на овој сопственик ќе се запрашате

Прегревањето на батерија која цела ноќ била на полнач предизвикала пожар во еден стан во центарот на Задар. Пожарникарската екипа во...
Регион

Две момчиња пронајдени мртви во автомобил во шума: Пред да се самоубијат напишале трогателно писмо „Збогум татковино“

Регионот е во шок откако во хрватските медиуми се објави веста дека две млади момчиња се пронајдени мртви во нивниот автомобил среде...
Фудбал

Избегната трагедија на прославата во Хрватска: Вида понесен од алкохолот можеше да има пад од автобус, Субашиќ му го спаси животот (ВИДЕО)

Фудбалерите на Хрватска веќе два дена го прославуваат второто место на СП во Русија. Откако репрезентативците беа пречекани во Загреб,...
Познати

Субашиќ не и верува на својата девојка- откако таа седна да го управува авионот, голманот на фановите им упати шокантна порака (ФОТО)

Голманот на Хрватската репрезентација Даниел Субашиќ кој е еден од најзаслужните за успехот на СП вчера во текот на денот на својот...