инцидент

Пронајдени се 118 резултати на тема „инцидент“
Вести

Бугарите направија инцидент на Македонската граница, ПЦОВКИ и НАВРЕДИ кон македонските граѓани и полицајци (ВИДЕО)

Бугарски возачи се расправаат и ги пцујат македонските полицајци и цариници на граничниот премин Деве Баир. Бугарите не дозволуваат...
Вести

Вооружена група во Арачиново ги избркала сите полицајци оти сопреле лице кое управувало возило без валидни документи?!

Зачестија инцидентите со лица нечии синови и полицајци, при што подебелиот крај го извлекуваат полицајците, односно ги суспендираат,...
Општини

Советот на општина Гевгелија донесе заклучок – препораки до министерката Јована Тренчевска за инцидентот во градинката „Цветови“ во Гевгелија

Советот на Општина Гевгелија на седницата одржана во саботата на 25.11.2022 година, донесе заклучок со препораки до Министерството за труд...
Фудбал

Неверојатни сцени во Аргентина: Судијата додели десет црвени картони, финалето меѓу Бока и Расинг не се доигра! (ВИДЕО)

Фудбалските натпревари во Аргентина се познати по големите тензии и инциденти, но она што се случи во финалето на Суперкупот во оваа...