инцидент

Пронајдени се 90 резултати на тема „инцидент“
Вести

Се подготвува ли полнење кутии во Сарај: Истепан набљудувач во Бојане, прекинато гласањето- еве што велат од МВР за КУРИР

Се подготвува ли полнење на кутии во општина Сарај пред завршувањето на гласањето од вториот круг од локалните избори?! Во село Бојане,...
Познати

Милица Павловиќ го прекина концертот, момче фрли шише кон дете, па му се обрати: „Можеш да се смееш до утре, не си важен“ (ВИДЕО)

Пејачката Милица Павловиќ синоќа одржа концерт во Мионица, но за време на истиот се случи инцидент, кога момче од публиката фрли шише...
Вести

Инцидент во општина Ѓорче Петров- граѓаните му оставија гумени чизми на Наумоски, обезбедувањето ги избрка! (ВИДЕО)

Денеска се случи инцидент во дворот на општината Ѓорче Петров откако незадоволни граѓани влегоа и сакаа да му остават гумени чизми...
Регион

Најмалку двајца полицајци и еден вработен се повредени во синоќешниот инцидент во мигрантскиот камп во близина на Сараево

Припадници на специјалните полициски единици интервенираа ноќеска за да ги смират инцидентите што избувнаа во еден од центрите за...