магла

Пронајдени се 64 резултати на тема „магла“
Вести

Вимавајте: Поради магла намалена видливост до 30 метри во Тетово, од 50 до 100 во Скопје, Куманово, Неготино-Демир Капија

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Поради појава на густа магла, има намалена видливост до 30 метри во Тетово,...