Хроника мвр

Во Охрид уапсен кумановец, при претрес му била пронајдена дрога

На 22.05.2024 во 21.20 часот во Охрид, полициски службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога при СВР Охрид го лишиле од слобода А.М.(29) од Куманово.

Во Охрид уапсен кумановец, при претрес му била пронајдена дрога

На 22.05.2024 во 21.20 часот во Охрид, полициски службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога при СВР Охрид го лишиле од слобода А.М.(29) од Куманово.
При претрес во домот кој привремено го користел во Охрид, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, бела прашкаста материја, грендер и дигитална вага.

По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

To top