дрога

Пронајдени се 53 резултати на тема „дрога“
Живот и стил

Ја чекала светла иднина, но влезе во светот на дрогата: Заврши во затвор, а таму и се породи – нејзиниот живот стана пекол!

Студенката која редела само десетки во индексот се породила во затвор, откако започнала да експериментира со кетамин и така „застранила“,...
Занимливости

Сега се кае за една работа: Потрошила 2 милиони фунти на кокаин и пластични операции, па сега нема пари за болниот син

Најмладата Британка освојувачка на џек пот, Кели Роџерс, ги потрошила сите пари кои ги освоила во 2003 година на Националната лотарија,...
Познати

Се предозира, животот и висеше на конец: Славната актерка се огласи прв пат после скандалот поради кој заврши во болница (ФОТО)

Пејачката и актерка, 25 годишната Деми Ловато проговори за својата борба со зависноста во писмо кое го објави на Инстаграм, што воедно...
Вести

„Република“: Да беше фатена Чочоровска со половина тон кокаин во времето на Заев, ќе одговораше за „обид за шверц“

Јавноста е сведок на тоа како судот во државата одлучува да ги сокрие тешките криминали кои се направени од луѓе кои се блиски до власта....
Вести

Паднаа поради пет тони кокаин: Погледнете ја спектакуларната полициска акција во која се уапсени тројца Хрвати (ВИДЕО)

Тројца хрватски државјани се уапсени на крајот на јуни во близина на Азорските и Канарските острови, на две едрилици кои од Јужна Америка...
Хроника

Падна дилер на дрога во Скопје: 35 годишен маж во притвор, во неговиот дом пронајдени големи количини на дрога (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Секторот за внатрешни работи Скопје, Единица за недозволена трговија, до Основното јавно обвинителство Скопје поднесе кривичнa пријавa...