дрога

Пронајдени се 138 резултати на тема „дрога“
Вести

Катја се предозирала со новата дрогата која е популарна кај младите- милијардерот Цуканов ја нашол мртва својата ќерка

Рускиот милијардер Игор Цуканов го пронајде безживотното тело на својата 17-годишна ќерка Катја Цуканова во Лондон. Постои сомнение...
Вести

Стоилковски: Заев, Спасовски и Јовески мора да заминат поради поддршка на очигледна недвосмислена трговија и врски со криминални кланови“

Павле Богоевски веќе нема кредибилитет да ги претставува граѓаните во Собранието на Република Македонија и заради тоа мора да си поднесе...
Хроника

Осум лица приведени во големата акција во Скопје: Најдено големо количество на дрога, соработниците на убиениот лихвар уапсени

Заврши големата полициска акција која се одвиваше во Сингелиќ, Арачиново и Битпазар. Според нeoфициjaлнитe првични информации, пронајдена...