охрид

Пронајдени се 291 резултати на тема „охрид“
Хроника

Хаос во патничко комбе во Охрид: Жена претепала бабичка, едната завршила во болница, другата во полициска станица

На 01.10.2019 околу 19.00 часот во СВР Охрид, Д.В.(78) од селото Мешеишта пријавила дека била физички нападната од А.В.(31) од селото Горенци, општина...
Вести

Комисијата за инфраструктура, урбанизам и транспорт на ВМРО-ДПМНЕ: Неработењето на градоначалникот на Охрид доведе до руинирани патеки и запоставено зеленило

Комисијата за инфраструктура, урбанизам и транспорт на ВМРО-ДПМНЕ на својата Фејсбук страница споделија фотографии од лажните ветувања...
Општини

Разочарани охриѓани преку парола со порака до градоначалникот и властите: „Градежна мафија АД општина Охрид“ (ФОТО)

По еден куп скандалите во општината Охрид револтирани граѓани поставија пароли со пораки до градоначалникот Константин Георгиевски. Имено...
Вести

Патник го снимил полетувањето за време на зајдисонце во Охрид- од оваа глетка на езерото ќе останете воодушевени (ВИДЕО)

На Јутјуб каналот се појави видео од полетување на авион од охридскиот аеродром во Македонија. Прекрасната глетка која ја снимил овој...
Општини

Донев до Георгиески: Трошите 100.000 евра за К-15 на вработените, а луѓето немаат вода за пиење и живеат со септички јами

-Во до гуша задолжена општина со милиони евра за кои течат камати на дневна основа, градоначалникот и директорот на „Водовод” потрошија...
Хроника

Излегол од возилото, па тоа почнало да се движи, се обидел да влезе, но не успеал- „Хјундаи Аксент“ си го прегази сопственикот

На 16.08.2019  во 14,15 часот било пријавено дека во Охрид, на локалниот пат кон место викано Чекоштина, кај крстосницата која води кон „Сончева...
Општини

Актуелните состојби во НУ Центар за култура „Григор Прличев“ говорат за неуспешноста на СДСМ и ЛДП во раководењето со институцијата

Актуелните состојби во Националната установа Центар за култура „Григор Прличев“ говорат за неуспешноста и неумешноста на СДСМ и нивниот...