охрид

Пронајдени се 273 резултати на тема „охрид“
Хроника

Излегол од возилото, па тоа почнало да се движи, се обидел да влезе, но не успеал- „Хјундаи Аксент“ си го прегази сопственикот

На 16.08.2019  во 14,15 часот било пријавено дека во Охрид, на локалниот пат кон место викано Чекоштина, кај крстосницата која води кон „Сончева...
Општини

Актуелните состојби во НУ Центар за култура „Григор Прличев“ говорат за неуспешноста на СДСМ и ЛДП во раководењето со институцијата

Актуелните состојби во Националната установа Центар за култура „Григор Прличев“ говорат за неуспешноста и неумешноста на СДСМ и нивниот...
Општини

Донев: Зошто градоначалникот Георгиески свесно ги остави средствата од образование и детска заштита за извршување?

Во просториите на ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид денес се одржа прес-конференција на која говореше претседателот на Општинскиот комитет, Сашо...
Вести

Стоилковски: Јавноста и во случајот со дивоградбата во Охрид јасно гледа дека оваа криминална власт нема абер од почитување на законите

Централната и локалната власт во Охрид ја потценуваат интелегенцијата на граѓаните. Тие при очи го прават народот слеп, па го убедуваат...
Општини

Мерко за дивоградбата во Охрид вели дека е легална: Дојдоа охриѓани во голем обем и беше добра атмосферата (ВИДЕО)

Градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко, во интервју дадено за новинарот Саше Ивановски, им се обраќа на охриѓани. -Охриѓани самите треба...
Општини

18 НВО тврдат: Во Баку презентиран еден, а во Собранието е друг нацрт-закон за Заштита на културното наследство во Охрид

Пред претставниците на УНЕСКО во Баку презентиран еден, а во Собранието се разгледува друг нацрт-закон за Заштита на културното наследство...