Хроника мвр билтен

Кумановец завршил зад решетки, во казино оштетил неколку апарати

На 11.03.2024 во 05.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.С.(28) од Куманово затоа што во казино во Куманово оштетил неколку апарати.

Н.С. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

To top