казино

Пронајдени се 33 резултати на тема „казино“
Хроника

Тргнале по кражба на пари, но украле и нешто друго- еве што одзеле две лица од казино на граничениот премин Блаце

Утрово 04.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во казино на магистралниот пат Скопје – Граничен премин „Блаце“ две лица со заканa...
Хроника

Драма во казино во Струга: Го демолирал објектот, па пред полицајци се заканил дека ќе активира бомба

Четириесет и пет годишниот П.К. од струшкото село Велешта вчера бил приведен пред казино лоцирано на улицата “Маршал Тито“ во Струга. -Претходно,...