апарати

Пронајдени се 14 резултати на тема „апарати“
Вести

Фатална грешкa: Исклучиле пациент од апарати со согласност на погрешно семејство, “мртвиот“ дојде на семеен собир

Во чикашката болница „Mercy“ лекарите од апаратите за одржување во живот исклучиле пациент откако согласност за тоа дало погрешно семејство,...
Занимливости

Оваа фотографија ќе ви го распарчи срцето на делови: Девојка за последен пат го прегрнува своето момче (ФОТО)

Петнаесет годишната Стефанија Рај објави фотографија на својот Фејсбук профил на која засекогаш се опростува од своето момче пред...
Вести

Драмата продолжува: Лекарите го исклучија од апарати спротивно на желбата на родителите, но детето се уште живо (ФОТО)

Продолжува драмата во Ливерпул, каде 23-месечниот Алфи Еванс веќе трет ден е жив и покрај тоа што лекарите од болницата „Алдер Хеј“ го...