Хроника

ДРАМА ВО КИСЕЛА ВОДА: Баба си го пријавила зетот дека ја истепал ќерка ѝ во нивниот дом

ДРАМА ВО КИСЕЛА ВОДА: Баба си го пријавила зетот дека ја истепал ќерка ѝ во нивниот дом

На 15.02.2024 во 19.44 часот во СВР Скопје, 60 – годишна жена од Скопје пријавила дека во домот на подрачје на Кисела Вода, нејзината 27-годишна ќерка физички била нападната од сопругот Д.Ј.(30) од Скопје.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

To top