зет

Пронајдени се 18 резултати на тема „зет“
Познати

КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО ВО ШОК – зетот на кралицата ќе направи нешто што ниту еден член не се осмелил да го направи додека таа била жива! (ФОТО)

Еден член од кралското семејство отсекогаш се истакнувал во јавноста, сакајќи да привлече медиумско внимание, па прави сè за да биде...
Хроника

Ослободителна пресуда за Битолчанецот Тони кој си ја бранеше родената ќерка од насилниот зет кој со мачета тргна да ја убие

На 21 фебруар во 05.30 часот сабајле познатиот битолски локален насилник Стојанчо Соколов со мачета насилно влезе во домот на фамилија...
Познати

Колумбискиот фудбалер кој играше за Работнички стана македонски зет – се ожени со убавата Елена која му се заколна на вечна љубов (ФОТО)

Колумбиецот со македонски пасош, Себастијан Херера, кој играше за нашиот клуб Работнички, а сега е дел од унгарскиот клуб МТК Будимпешта,...
Познати

Пејачката ја снимаше Анастасија и нејзиното момче- еден детаљ ќе ви открие во каков однос е Цеца со идниот зет (ФОТО)

Фолк пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ покажа на сите каков иден зет ќе има, а доказ за тоа е видео снимката која ја направи пејачката. Иако...
Вести

ВИДЕО: Трагедија во домот на албанско семејство од Македонија во Мелбурн, таткото си ги убил ќерката и зетот

Млада нововенчана двојка е убиена во пукање во Јаравил, во предградието на Мелбурн, јавуваат австралиските медиуми. Ветон Мусаи (29) починал...
Познати

Зетот на Цеца го прослави 30-от роденден: Анастасија не се одвојуваше од своето момче, додека потоа му запеа заедно со мајка и (ФОТО)

Анастасија Ражнатовиќ заедно со својата мајка и тетка се појавија на прославата на 30-от роденден на своето момче Ѓорѓе Кулиќ. Имено...
Познати

Српската пејачка Милица Тодоровиќ го тужи зетот бидејќи ја ограбил- кога ќе дознаете колку пари и украл целосно ќе ја поддржите (ФОТО)

Како гром од ведро небо одекна веста во соседството дека пејачката Милица Тодоровиќ го тужи својот зет за сестра кој беше и нејзин долгогодишен...
Вести

ВИДЕО: Зетот ме тепа, ќерка ми молчи, полицијата немоќна- родители избркани од сопствениот дом спијат во Градскиот парк во Скопје

Оваа жена чиј идентитет е познат на редакцијата Досие.мк , ја сретнавме во Градскиот парк во Скопје. Додека се одвиваше детска манифестација...