сопруга

Пронајдени се 211 резултати на тема „сопруга“
Познати

Свршеницата на познатиот пејач починала во сон на денот на нивната свадба – ден претходно славела моминска вечер (ФОТО)

Познатиот пејач Том Ман потврдил дека неговата свршеница Даниела со која има и син одненадеж починала во сон. Таа имала само 34 години...
Познати

ПОРАНЕШНИОТ ФУДБАЛЕР НА ЧЕЛЗИ ЗАВИЕН ВО ЦРНО – почина неговата сопруга со која имаше двегодишен син, не ја издржала најтешката ноќ (ФОТО)

Страшната вест дојде од Австралија. Трагично почина сопругата на Улис Давила, поранешен фудбалер на Челзи: – Жалиме од информацијата...
Познати

Таа му била единствена девојка со која што се забавувал, па ја оженил – ова е „типичната“ Португалка која е сопруга на Фернандеш (ФОТО)

Португалскиот фудбалер кој вчера постигна два гола во финалето на плејофот за Светското првенство во Катар оваа година стана најозборуваната...
Познати

Италија не го заборава – на денешен ден почина капитенот на Фиорентина, неговата вдовица не се помирува дека треба да „живее“ понатаму (ФОТО)

Денеска се навршуваат четири години од ненадејната смрт на фудбалерот на Фиорентина Давиде Астори. Капитенот на клубот Астори тој март...
Познати

Кога ја видел на 19 години знаел дека ќе му биде жена – сопругата на Кличко потекнува далеку од Украина, еве што му порача на Путин! (ФОТО)

На Владимир Кличко и неговиот брат Витали деновиве светот им се восхитува, бидејќи останаа да ја бранат својата земја Украина. Виталиј...
Познати

+18: Гори Инстаграм од новата фотографија на поранешниот фудбалер на Јувентус – ја стиска сопругата за градите, таа не се срами да објави (ФОТО)

Клаудио Маркизио е најпопуларен во италијанската јавност кога дава коментари за саканиот Јувентус, но сега благодарение на својата...
Познати

Вело Марковски и неговата сопруга за прв пат заедно во телевизиска емисија: Покрај предрасудите и лошите коментари ние успеавме (ВИДЕО)

Дека вистинската љубов не познава граници и посилна е од сите бариери, сведочи познатата љубовна приказна на Вело Марковски и Евгенија. Марковски...
Познати

БИЛА НА ОПЕРАЦИЈА 6 ЧАСА: Ацо Пејовиќ низ солзи проговори за сопругата – целата естрада се собрала во болницата

Пејачот Ацо Пејовиќ еднаш изјави дека пред седум години поминал низ вистинска агонија, а неговата сопруга Билјана била на работ на смртта. –...
Познати

Сопругата на украинскиот фудбалер загина во страшна несреќа – камион и го смачка скапоцениот мерцедес и тоа на најважниот ден за него (ВИДЕО)

Викторија Данченко (27), сопругата на фудбалерот Олег Данченко, почина по тешка сообраќајна несреќа што се случила во Одеса. Она што е...
Вести

Рашковски на сопругата и подарил автомобил вреден 50 илјади евра а пријавил дека чини 5 илјади евра: Антикорупциска бара ЈО да го истражи случајот

DODGE VIPER cabriolet кој на пазарот вреди 50.000 илјади евра сопругата на Драги Рашковски го добила на подарок. Антикорупционерите бараат од ЈО...
Познати

Вака изгледа љубовницата на Кеба со која пејачот има ќерка која едвај ја призна – не се срами од тоа што работи и сите ја поддржуваат (ФОТО)

Српскиот пејач Драган Којиќ Кеба од време на време е во центарот на вниманието во медиумите поради аферата со Лилјана Јевремовиќ со...
Познати

Топалко ги испратил сопругата и ќерката кај ист хирург пластичар! Исплива фотографија од Весна пред и потоа: Таа едвај личи на себе (ФОТО)

Милан Топаловиќ Топалко не штеди пари кога е во прашање неговата ќерка Хелена, а сега се појави фотографија од неговата сопруга која...
Познати

Сопругата на Тоти без градник и гаќички на себе – кога ќе ја видите во оваа поза ќе ви стане јасно зошто е најпосакувана жена во Италија (ФОТО)

Сопругата на италијанската фудбалска легенда Франческо Тоти, Илари Бласи, сјаеше на балконот на еден ресторан во Рим.   View this...