Хроника Се работи на расчистување на случајот

57-годишен маж допирал малолетничка во автобус на ЈСП

Скопјанец на 57-годишна воздраст допирал малолетничка во автобус на Јавно претпријатие Скопје. Случајот во полиција го пријавил нејзиниот татко.

57-годишен маж допирал малолетничка во автобус на ЈСП

На 29.01.2024 во 09.30 часот во СВР Скопје, 57 – годишен маж пријавил дека на 27.01.2024 во автобус на Јавно претпријатие Скопје, на подрачје на општина Аеродром во Скопје, едно повозрасно машко лице ја допирало по телото неговата малолетна ќерка.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To top