јсп

Пронајдени се 141 резултати на тема „јсп“
Скопје

Револт во ЈСП: На вработените кои се ослободени со владина мерка им се одземени денови од одмор, а сега мораат да се вратат на работа

Револт меѓу вработените во ЈСП. Со одлука на претпријатието, прекината е мерката за ослободување од работа на лица кои имаат деца до...
Скопје

Советничка група до Шилегов: Доста позираш пред болничките шатори, фати се за суштинска работа, гужвата во јавниот превоз е потенцијална бомба за зараза

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје изразува згрозеност од популизмот и голото политиканство на Петре Шилегов. -Тој од обично...
Вести

Државата постапува селективно: Здравствени работници оставени сами на себе, немаат како викендов да отидат на работа

Владата вети дека ќе обезбеди превоз за здравствените работници кои за време на полицискиот час мораат да одат на работа. Но, постапија...
Македонија

Шилегов ќе ја реши турканицата во автобусите со тоа што ќе возат од 5 наместо од 6 часот?! Зголемен број автобуси не спомна

Наместо од 6 часот, со оглед на најновата одлука на Владата за забрана за движење на населението во период од 21–05 часот, јавниот превоз...
Скопје

Билетарниците на ЈСП и центрите за персонализација од утре со скратено работно време, некои воопшто нема да работат

Од утре, билетарниците на ЈСП Скопје и центрите за персонализација ќе имаат скратено работно време, а некои воопшто нема да работат. Работно...