скопјанец

Пронајдени се 145 резултати на тема „скопјанец“
Хроника

Поднесена кривична пријава против млад скопјанец – вршел јавен превоз без лиценца, превезувал и мигранти

Одделението за прекуграничен криминал, миграции, реадмисија и странци Гевгелија поднесе кривична пријава против А.Д.(36) од Скопје, поради...
Хроника

Скопјанец рано утрово со електричен тротинет паднал среде улица – по незгодата веднаш бил пренесен во болница со тешки повреди

На 28.08.2021 околу 00,40 часот пријавено е дека на ул.Борис Трајковски во Скопје З.Д. (46) управувајќи електричен тротинет „ксауми“, паднал. По...