автобус

Пронајдени се 73 резултати на тема „автобус“
Занимливости

Била сама во автобус кога возачот застанал: Погледнал во ретровизор, а потоа следело нешто што ја оставило без зборови

  Поголемиот број од жените се плашат да патуваат со ноќен превоз, посебно ако се сами и во автобусот нема премногу луѓе. Често се случува...
Занимливости

Најстрашна снимка од поплава: Водата проголта автобус полн со патници, а потоа го однесе низ река (ВИДЕО)

Северна Индија ја зафатија страшни поплави, а за нивните размери најдобро зборува морничавата снимка која се појави во медиумите. На...
Вести

СДСМ во паника откако скопјани кажаа „НЕ“ за промена на името- Автобуси од цела Македонија се носат во недостаток на посетеност

Автобуси од цела Македонија денеска се упатуваат кон нашиот главен град по повод митингот на СДСМ во Скопје. СДСМ е во паника откако...
Регион

ТРАГЕДИЈА ВО РЕГИОНОТ: Автобус со босански ученици се судри со камион во Италија, возачот загина на лице место (ФОТО)

Автобус кој пренесувал средношколци од Сараево се судри со камион утрово во Италија. Во несреќата еден од возачите на автобусот загинал...
Занимливости

Трудница влегла во преполн автобус, па се разочарала од луѓето: Постапката на еден човек потполно ја поразил

Каде исчезна бонтонот и емпатијата, е прашање кое многу жени го поставуваат на социјалните мрежи. На тоа ги поттикна една трудница во...
Хроника

Инцидент во автобус на ЈСП: Контролот му удрил бокс на патник откако му го проверил билетот и побарал повторно да плати

Во текот на вчерашниот ден во 19:40 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје Т.Б.(28) пријавил дека истиот ден околу 16,45 часот на улицата...
Фудбал

ФОТО: Автобусот на Јединство се судри со автомобил, македонскиот голман Петровски јуначки спаси живот на еден од патниците!

Македонскиот голман Илче Петровски од пред неколку дена е член на босанскиот второлигаш Јединство од Бихаќ. Уште на стартот се наметна...