власт

Пронајдени се 100 резултати на тема „власт“
Вести

Мицкоски до власта и нејзините лакеи: Единствен начин да се спасите од мене е да не се разбудам утре или денот потоа, па да најдете содветен соговорник

Денес ги видовме со сета своја немоќ како на отворена сцена се обидуваат византиски убедени од своите лакеи (поранешни високи функционери...
Вести

Стојановски: Жителите на Сарај не почувствуваа ништо од ветениот „живот“, на оваа власт и стана навика да ги лаже граѓаните! (ВИДЕО)

Во Сарај не се направи буквално ништо, граѓаните не ги почувствуваа бенефициите кои власта ги ветуваше, нивниот лидер и таа партија....
Вести

Милошоски: Провизиите и се побитни на власта отколку здравјето на граѓаните, но ние имаме неспособна влада која моли за 4.600 вакцининеспособна

Денес Антонијо Милошоски по посетата на фабрика „Joopone“ во индустриска зона Каласлари во врска со вакцините одговори на медиумите дека...
Вести

Државниот врв се откажа од Гоце Делчев, Заев почна да ги исполнува бугарските барања за историјата и идентитетот?

Дали власта веќе се откажа од Гоце Делчев во спорот со Бугарија? Дали можеби акциониот план кој толку го кријат од јавноста започнува...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Власта наместо притисок врз матурантите и професорите, да ги поддржи законските измени на ВМРО-ДПМНЕ

Хибридниот режим на Заев создава катастрофа во образованието, велат во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ. Секоја критика за министерката за...
Вести

Ангелевска: Дали е ова само неспособност на раководството на оваа актуелна власт или е смислено сценарио за целосно затварање на РЕК Битола?

Во ек на грејна сезона, столбот на електроенергетскиот систем во Македонија РЕК Битола веќе подолго време работи на апсолутен минимум....
Вести

Стоилковски: Власта ја одбегнува или бајпасира опозицијата за да истурка штетни закони како што е законот за пописот

-Опозицијата не се консултира за ниту едно битно прашање, тука е прашањето за Бугарија, прашањето за образовните реформи и итн. Нема...
Вести

Мицкоски: Власта е таа што збори за штелување на бројки на етнички заедници, тие форсираат етнички теми и го политизираа пописот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во своето гостување во емисијата „Неделен Брифинг зборуваше за пописот за кој власта...