власт

Пронајдени се 43 резултати на тема „власт“
Вести

Мицкоски за „Фокус“: СДСМ се однесува незрело и неодговорно, велеа здравјето е најважно, а брифираа датуми за избори

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за Фокус вели дека СДСМ се однесува неодговорно во врска со коронавирусот,...
Вести

Нацев: Власта ја злоупотребува вонредната состојба, користејќи ги „благодетите“ на истата подготвува терен за избори

Одлуката којашто ја донесе Пендаровски да се прогласи нова вонредна сотстојба, не носи во еден вртлог кој може да продолжи сè до пред...
Македонија

Николоски: Ненаучените лекции на власта ги чинат граѓаните губење на животи, состојбата во Прилеп е алармантна

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во своето гостување во вестите на Канал 5 телевизија, а во врска со ситуацијата...
Вести

Николоски: Власта сака нафтата да поскапи за неколку олигарси на грбот на народот да си ги одржуваат мерцедесите, вилите на Халкидики и јахтите во Хрватска и Грција

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски вели дека власта бара покачување на акцизата на нафта се со цел одредени олигарси...
Вести

Мицевски: Власта под итно да се повлече од медиумската војна со микро и малите стопанственици и да понуди реална помош и што поголем број лица да ги задржат своите работни места

Загрижувачко е немањето слух на институциите, за апелите за помош на стопанственици од разни дејности. За жал властите се фокусирани...
Вести

Мисајловски: „Оставени сме сами на себе !!!“, Дали ова е слоганот што полека се наметнува во каква ситуација не носи власта и нивната суета?

После вчерашната изјава на кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски за една национална телевизија, во која тој вели дека „Оставени...
Вести

Јанушев: Секој кој ќе ја критикува власта, веднаш од Заев и неговите провладини перјаници е обвинет дека шири лажни вести, токму тоа е енциклопедиски пример за фашизам!

Секој кој ќе ја критикува власта, кој има свое мислење за работите, за некој проблем или мака која што ја има, истиот веднаш од Заев и...
Вести

Невозможно е да ги затвориме сите кои дојдоа од Италија, владееме со состојбата, нема место за хистерија- што зборуваше власта пред една недела?

Ситуацијата дека излегува од контрола се секојдневните нови случаи на коронавирус во Македонија. Властите речиси задоцнето реагираат...
Вести

ВЛАСТА ПОТКЛЕКНА УШТЕ ПРВИОТ ДЕН: На граѓаните за откажаните аранжмани агенциите ќе им земаат пенали, надлежните мува не ги лази

Илјадници граѓани на Македонија овие денови, особено вчера по потврдувањето на првиот случај на коронавирус во нашата земја ги откажуваат...